Segona jornada de la Lliga Iberdrola de Clubs de Divisió d'Honor
L'equip absolut femení de l'Avinent Manresa afrontarà aquest proper dissabtea la tarda la segona jornada de la Lliga Iberdrola de Clubs de Divisió d'Honor, i per fer-ho, es desplaçarà fins a Castelló.
Segona jornada de la Lliga Iberdrola de Clubs de Divisió d'Honor.

ATLETISME / Redaccio/ Sergi Vazquez  
12/05/2022 14:55
A la capital de la Plana, es trobarà a l'equip anfitrió Playas de Castellón, el gallec Ria Ferrol, i el madrileny de l'Atletismo Alcorcón.  L'objectiu que la formació manresana buscarà serà sumar els tres punts que li puguin donar l'accès a la gran final d'aquest 2022. 

El repte es possible però no gens sencill. L'equip gallec del Ria Ferrol ho posarà dificil i complicat,  i serà amb qui es dirimirà la segona posició de l'encontre.  A l'Estadi d'Atletisme Gaetà Huguet, l'equip manresà desplaçarà 31 atletes, i la formació que presentarà no diferirà massa a la que va haver-hi en la primera jornada viscuda a Manresa. Solsament les baixes de la saltadora Ona Bonet (per estudis), de Jana Brusés (per compromis internacional, participant a la Gimnasiada), i de Marta Romance (per compromis esportiu en Duatló).

Reapareixen a l'equip la migfondista Nuria Tió desprès de superar el trencament fibrilar, la fondista Mireia Guarner un cop recuperada de la seva participació en la Marató d'Hamburg, i la saltadora Elda Romeva tambe recuperada de molèsties que arrastrava. 

Hi han dues incorporacions noves a l'equip: la tanquista Paula Rodriguez i la saltadora Emma Van der Linden. L'equip segueix sense poder comptar amb les atletes "americanes" que encara no han acabat el curs universitari als Estats Units, com son la llançadora Montse Montañés, la tanquista Laia Gonzalez, l'heptaleta Anna Cabrera, i la migfondista Carlota Soler. 

L'equip estará composat per:
100 metres llisos PATRICIA SERRANO i LAIA SOLÀ
200 metres llisos PATRICIA SERRANO i MERITXELL PUJOL
400 metres llisos LAURA BOU i MERITXELL TARRAGÓ
800 metres llisos MARINA GUERRERO i NURIA TIÓ
1500 metres llisos MERITXELL SOLER i MERCÈ GUERRA
3000 metres llisos MERITXELL SOLER i MIREIA GUARNER
3000 m obstacles MARINA GUERRERO i MERCÈ GUERRA
100 m tanques  EMILIA DEL HOYO i PAULA RODRIGUEZ
400 m tanques  MARTINA ZUNINO i HELENA SANTACANA
5000 m marxa MAR JUAREZ i CARME ROBLES
Altura EMMA VAN DER LINDEN i GLORIA AMELLA
Perxa MÒNICA CLEMENTE i NEREA PEREZ
Llargada MARTA GALLÓ i ELDA ROMEVA
Triple NORA TAHER i JULIA QUEVEDO
Pes AINHOA MARTINEZ i NADIA RIERA
Disc AINHOA MARTINEZ i ALBA ESTEVEZ
Martell IRENE MATEO i MAR SANTANACH
Jabalina MÒNICA CLEMENTE i AISHA MARICHE
4x100 LAIA SOLÀ-MERITXELL PUJOL-PAULA RODRIGUEZ-ELDA ROMEVA
4x400 LAURA BOU-NURIA TIÓ-XENIA PUBILL-MERITXELL TARRAGÓ

Arxivat a: CAM   ESPORTS   ATLESTISME  



 
Escriu la teva opinió
Nom:
Opinió:
Escriu el resultat de 3+2 (en xifra):



L'ExpoBages arriba aquest cap de setmana a la 40a edició amb un 20% més d'expositors
Manresa ja té a punt la 4a Setmana de l'Emprenedoria
La planta solsonina d’AMES obre les portes el 2 de juny
Èxit en la conferència del Dr. Valentí Fuster “Cervells en forma”
 
redaccio@manresadiari.cat | Qui som| Avís Legal |
Pompeu Fabra, 7-13, 08240-Manresa | Tel.: 93 872 53 53

Altres mitjans del grup:
   
 
[Web creada per Duma Interactiva ]