L'Avinent sub20 , campió de Catalunya de clubs
La formació masculina de l'Avinent Manresa s'ha imposat en el Campionat de Catalunya de Clubs sub20 que s'ha disputat a Cornellà. L'equip femení ha ocupat una meritoria 6a posició.
L'Avinent sub20 , campió de Catalunya de clubs.

ATLETISME / Redaccio/ Sergi Vazquez  
09/05/2022 22:18
El català de clubs sub20 ha reunit als 8 millors clubs de la categoria, i l'Avinent Manresa ha demostrat ser el millor en l'apartat masculí enduent-se el titol català.  La classificació final d'ambdues categories ha estat:  Categoria masculina: AVINENT MANRESA (113 punts), CA Igualada (94), Cornella At. (91), FC BARCELONA (89), AA CATALUNYA (84), UA Terrassa (83), CA Granollers (79), L'Hospitalet At. (77).  Categoria femenina: Cornellà At (117), AA CATALUNYA (109), Aldhara Lleida UA (102), FC BARCELONA (83), CA Igualada (81), AVINENT MANRESA (78), L'Hospitalet At. (74), CA Tarragona (54). 

A nivell individual, l'actuació manresana ha estat: 

Categoria masculina:
100mll Biel Cirujeda (8è amb 13"29, patint una ruptura fibrilar en el tram final de la prova)
200mll Carles Castella (4rt amb 23"83)
400mll Marc Mendoza (3er amb 53"27)
800mll Oriol Vergés (3er amb 1'57"13)
1500mll Yassin L'Aziri (4rt amb 4'28"50)
3000mll Nil Frias (4rt amb 9'25"26)
3000obstacles Miquel Cruz (3er amb 10'14"98)
110 m tanques Biel Diaz (2on amb 14"97)
400 m tanques David Perez (1er amb 55"43)
5000m marxa Pol Guiral (4rt amb 28'00"91)
Altura Eloi Mateo (5è amb 1,65m)
Perxa Marti Serra (1er amb 4,51m)
Llargada Jan Diaz (4rt amb 6,52m)
Triple Joan Navarro (5è amb 12,46m)
Pes Ixent Palomero (2on amb 12,46m)
Disc Sergi Garcia (4rt amb 35,26m)
Martell Adrian Sedano (2on amb 50,01m)
Jabalina Adrià Garcia (6è amb 38,69m)
4x100 Pere Alonso-Carles Castella-Marc Mendoza-Nil Pujol (1ers amb 45"01)
4x400 Jan Pol Catot-Adrià Garcia-Oriol Vergés-David Pêrez (1ers amb 3'26"09)

Categoria femenina:
100mll Irene Flores (7a amb 12"92)
200mll Queralt Vallbona (3a amb 25"91)
400mll Xenia Pubill (3a amb 1'01"81)
800mll Judit Prat (4a amb 2'28"54)
1500mll Hikima Carreras (7è amb 5041"69)
3000mll Olivia Lopez (5a amb 12'03"55)
100m tanques Laia Olmedo (8a amb 21"21)
400m tanques Aina Trapé (5a amb 1'14"17)
Altura Gloria Amella (6a amb 1,35m)
Perxa Nerea Perez (1a amb 3,60m)
Llargada Berta Eslava (2a amb 5,48m)
Triple Martina Monso (6a amb 10'73m)
Pes Nadia Riera (5a amb 9,09m)
Disc Aina Solé (6a amb 26,61m)
Jabalina Aisha Mariche (2a amb 31,92m)
Martell Irene Mateo (3a amb 41,71m)
4x100 Laia Olmedo-Irene Flores-Berta Eslava-Martina Monso (5nes amb 51"77)
4x400 Guinedell Faja-Aina Trapé-Gloria Amella-Judit Prat (6nes amb 4'24"36)

Arxivat a: CAM   ESPORTS   ATLESTISME  



 
Escriu la teva opinió
Nom:
Opinió:
Escriu el resultat de 3+2 (en xifra):



Torna la calor de ple estiu a la Catalunya Central
Aigües de Manresa inicia obres per millorar la xarxa d'aigua i clavegueram de Manresa
Instal·lació de tres càmeres de vigilància forestal
El concert ‘Pla de Lluna al Camí Ignasià’ torna la nit del 13 de juliol
 
redaccio@manresadiari.cat | Qui som| Avís Legal |
Pompeu Fabra, 7-13, 08240-Manresa | Tel.: 93 872 53 53

Altres mitjans del grup:
   
 
[Web creada per Duma Interactiva ]