Ja hi ha finalistes per a la 50a Nit de l'Esportista de Manresa
La gala tindrà lloc dijous de la setmana vinent, 9 de setembre, a les 7 de la tarda al teatre Kursaal.
Ja hi ha finalistes per a la 50a Nit de l'Esportista de Manresa.

ESPORTS / Redaccio/ Sergi Vazquez  
02/09/2021 12:24
Tot és a punt per a la celebració de la 50a Nit de l'Esportista de Manresa, una festa de l’esport plenament arrelada a la ciutat, només superada en antiguitat a les organitzades anualment pel diari El Mundo Deportivo i el municipi de Sabadell. El Jurat Qualificador ha donat a conèixer els finalistes als diversos premis que es lliuraran en la gala prevista al Kursaal el dijous 9 setembre de juny a les 19 h. Així, un any més, les persones i entitats relacionades amb l'esport de la capital del Bages tindran el seu reconeixement, com a esportistes (de totes les edats), equips, directius, clubs, àrbitres o patrocinadors.

Amb motiu d’aquesta 50a edició, la festa no està organitzada per cap entitat esportiva com és tradicional, sinó que ha estat assumida directament per l'Ajuntament de Manresa.  Les entrades a la Gala són gratuïtes, però caldrà adquirir-les prèviament al Kursaal on-line a https://kursaal.koobin.cat/nitdelesportista; o bé presencialmet a les taquilles del teatre de dimarts a dissabte d’11 h a 13 h i de les 18 h a 20 h.

Finalistes

El Jurat Qualificador de la Nit de l’Esportista de Manresa, un cop estudiades totes les candidatures proposades, ha fet pública la llista de finalistes de les següents categories:

Premi Associació Esportiva La Salle Manresa al club, entitat, grup o organització esportiva local que hagi assolit una tasca més destacada, realització o esforç col·lectiu durant el decurs de les dues últimes temporades:
Club Atlètic Manresa (Atletisme):
Centre d’Esports Manresa (Futbol)
Club EGIBA (Gimnàstica Artística i Trampolí)

Premi Josep M. Montfort, al monitor o preparador que hagi treballat d’una manera especialment abnegada en les dues últimes temporades:
Joan Lleonart (Atletisme - AVINENT Manresa)
Joan Peñaroya Rodríguez (Bàsquet - Hereda San Pablo Burgos)
Xavier Casimiro (Gim. Artística Femenina - EGIBA)

Premi Rafael Vilaseca, al millor àrbitre i/o jutge esportiu de qualsevol disciplina esportiva de l’àmbit local:
Bilal Doudou (Futbol)
Gaspar Gamisans (Jiu-Jitsu)
Anna García Ribas (Natació)

Al Premi al millor directiu a la tasca eficaç i continuada del directiu d’un club i/o entitat esportiva local:
Ruth Guerrero (Futbol - Centre Esports Manresa)
Joan Ontiveros (Hoquei - Club Patí Manresa)
Elisabet Ventura Claret (Natació, waterpolo, triatló i natació artística - Club Natació Minorisa).

Al Premi al millor patrocinador d’entitat esportiva local:  
AVINENT IMPLANT SYSTEM (Club Atlètic Manresa)
EXCAVACIONS MIRALLES (Escola esportiva del Club Natació Minorisa)
FUNDACIÓ UNIVERSITÀRIA MANRESA (Suport a diferents esdeveniments esportius)

Al Premi Vicenç Comas, al millor equip en categoria absoluta:
AVINENT MANRESA Femení Divisió d'Honor (Atletisme – Club Atlètic Manresa)
Baxi Manresa  (Bàsquet - Bàsquet Manresa SAD)
EGIBA Team (Gim. Artística Femenina – Cluc EGIBA)

Al millor esportista manresà en categoria Veterà (més de 40 anys):
David Cervelló (Atletisme - AVINENT Manresa)
Maite Marzo Gómez (Atletisme - AVINENT Manresa)
Montserrat Prat Grau (Atletisme - AVINENT Manresa)
Sancho Ayala Abad (Atletisme - AVINENT Manresa)
Joan Boixader i Rosana Camprubí (Ball Esportiu - C.B.E. Swing Manresa)
Raúl i Carmen (Ball Esportiu – Royal Dance)
Rubén Viziana i Eva Moya (Ball Esportiu – Royal Dance)
Montse Gomáriz González (Natació - Club Natació Minorisa)
Alba Xandri (Triatló Blanc  - Penya Ciclista Bonavista)
Sebastià Catllà (Triatló Blanc - Penya Ciclista Bonavista).

Al millor esportista manresà en categoria Jove:
Adrian Sedano Martin (Atletisme - AVINENT Manresa)
Aina Solé Verdaguer (Atletisme - AVINENT Manresa)
Biel Cirujeda Serra (Atletisme - AVINENT Manresa)
Biel Salas Samsó (Atletisme - AVINENT Manresa)
David Pérez Bruque (Atletisme - AVINENT Manresa)
Irene Mateo Tomasa (Atletisme - AVINENT Manresa)
Jan Díaz Basullas (Atletisme - AVINENT Manresa)
Martí Serra Prat (Atletisme - AVINENT Manresa)
Ona Bonet Bernadich (Atletisme - AVINENT Manresa)
Alex Gascçón i Sasha  (Ball Esportiu – Royal Dance)
Daniel Ficcola i Tatiana González (Ball Esportiu – Royal Dance)
Joel Rusinés i Núria Colom (Ball Esportiu – Royal Dance)
Unay Villegas i Alexia González - (Ball Esportiu – Royal Dance)
Toni Naspler (Bàsquet - Club Bàsquet Manresa)
Adrián Román Blanque (Esgrima - Club d'Esgrima SH de Manresa)
Mallol Vall Estefanell (Esgrima - Club d'Esgrima SH de Manresa)
Berta Guitart (Esquí de Fons - Club d'Esquí Nòrdic l'Arp)
Eric Cañete Rodriguez (Futbol - Club Gimnàstic de Manresa)
Hector Pastor "Checa” (Futbol Sala – Club Manresa FS)
Pol López Cuadros (Futbol Sala – Club Manresa FS)
Aina Sola Capdevila (Gim. Artística Femenina - Club EGIBA)
Berta Monteagudo Martínez (Gim. Artística Femenina - Club EGIBA)
Laia Font Estruch (Gim. Artística Femenina - Club EGIBA)
Mar Royo Bueno (Gim. Artística Femenina - Club EGIBA)
Maria Comallonga Font(Gim. Artística Femenina - Club EGIBA)
Ona Sánchez Marquez (Gim. Artística Femenina - Club EGIBA)
Aitor Gómez Flores (Gim. Artística Masculina - Club EGIBA)
Alvaro Giráldez Pérez (Gim. Artística Masculina - Club EGIBA)
Martí Astarlí Sala (Gim. Artística Masculina - Club EGIBA)
Martin Flores Maria (Gim. Artística Masculina - Club EGIBA)
Pau Sucias González (Gim. Artística Masculina - Club EGIBA)
Pau Muñoz (Judo - Club Esport 7 Judo)
Carla Orihuela Crespi (Natació Artística - Club Natació Minorisa)
Miqui Riera Blesa (Triatló - Club Natació Minorisa)

Al millor esportista manresà en categoria Absoluta:
Manel Deli Andújar (Atletisme - AVINENT Manresa)
Mar Juárez Gallardo (Atletisme - AVINENT Manresa)
Meritxell Soler Delgado (Atletisme - AVINENT Manresa)          
Guillem Pascual i Rosa Carné (Ball Esportiu – Royal Dance)
Dani Pérez (Bàsquet - Baxi Manresa)
Marc Peñarroya (Bàsquet - Baxi Manresa)
Melania Sorroche Torres (Boxa - Box Gym Manresa)
David Palmada Romera (Escalada - Centre Excursionista Montserrat)
Iván Martos Campillo (Futbol - Rayo Vallecano)
Lluís López Mármol (Futbol - RCD Espanyol)
Lorena Medina Cobos (Gim. Artística Femenina - Club EGIBA)
Thierno Boubacar Diallo (Gim. Artística Masculina – Club EGIBA)
Marina Chavarria Espasa (Gim. de Trampolí – Club EGIBA)
Mireia Badia (Motociclisme - Gas Gas)
Mireia Pradell (Natació - Club Natació Barcelona)
Xevi Bonet Dalmau (Parapent - Alioth del CECB)

Tots ells hauran de recollir el guardó de finalista al Photocall exterior que s’habilitarà al patí del Kursaal i esperar la resolució final per cada un de les categories que es desvetllarà al llarg de la gala a la sala gran del teatre.

Arxivat a: NIT DE L'ESPORTISTA   MANRESA   ESPORTS 



 
Escriu la teva opinió
Nom:
Opinió:
Escriu el resultat de 3+2 (en xifra):



El Mundialet torna a omplir l'estadi del Congost en la seva divuitena edició
Alumnes de l'Escola la Séquia elaboren un vídeo de com s'ha viscut la pandèmia a les aules
Destacada actuació a l'estatal de Nerja
Súria celebra la Nit de Sant Joan
 
redaccio@manresadiari.cat | Qui som| Avís Legal |
Pompeu Fabra, 7-13, 08240-Manresa | Tel.: 93 872 53 53

Altres mitjans del grup:
   
 
[Web creada per Duma Interactiva ]