Un gallec s'imposa al Memorial Enric Villaplana
Un gallec s'ha imposat en el 13è Memorial Enric Villaplana que s'ha viscut al bell mig del passeig aquest diumenge. Una matinal atlètica on de nou s'ha reunit de nou al mon de la marxa atètica catalana amb més de cent cinquanta atletes inscrits.
Sortida de la sub16.

ATLETISME / Redacció  
25/11/2019 11:04
Roberto Vieiro (CA Santiado) s'ha imposat amb autoritat en els 5 quilòmetres marxa , amb un temps de 22'44" per davant de Marc Guerrero (ISS L'Hospitalet) -2on amb 23'11"-  i Mario Viñas (AACatalunya) -3er amb 23'18"-. 
En la categoria femenina, la marxadora internacional Mireia Urrutia (CA Canaletes) s'ha endut el triomf absolut amb un registre de 24'13" per davant de Iria Teijeiro (Hinaco Monzón) -2a amb 24'52"- i Alexia Palomero (AACatalunya) -3a amb 26'26"-. La marxadora manresana Eva Muñoz (Avinent Manresa) ha estat 6a absoluta amb 27'36".
 
Els podis en la resta de categories han estat:

Master masculí 5K
Francesc Rodriguez (UGE Badalona) 23'53"
Guillem Perez (Avinent Manresa) 26`00"
Pedro J. Aranda (CA Canyelles) 26'09"
 
Master femeni 5K
Elena Pozo (Barcelona At.) 30'05"
Yolanda Rodriguez (Runners El Vendrell) 32'20"
 
Sub16 masculí 3K
Carles Mestre (CA Canaletes) 14'02"
Albert Jimenez (Muntanyenc St Cugat) 14'06"
Lluc Serrat (UA Terrassa) 15'08"
5è Pol Guiral (Avinent Manresa) 17'14"
 
Sub16 femeni 3K
Griselda Serret (Runners El Vendrell) 15'28"
Aina Urrutia (CA Canaletes) 15'54"
Paula Gomez (CA Montornés) 16'26"
4a Nuria Ballarin (Avinent Manresa) 16'28"
 
Sub14 masculí 3K
Ruben Teijeiro (Pratenc AA) 15'47"
Urien Fernández (Barcelona At) 17'18"
Oriol Massaneda (Avinent Manresa) 18'21"
5è Anas Rghif (Avinent Manresa) 20'39"
 
Sub 14 femení 3K
Julia Suarez (CA Tarragona) 15'44"
Claudia Sanchez (AA Xafatolls) 16'06"
Lucia Morales (CA Gavá) 16'23"
14a Claudia Costa (Avinent Manresa) 21'03"
 
Sub12 masculí 2K
Biel Elvira (CA Viladecans) 11'37"
Adrian Carrasco (Runners El Vendrell) 12'06"
Pol Brio (CA Canaletes) 12'18"
4rt Eric Roncero (Avinent Manresa) 12'49"
 
Sub12 femení 2K
Nuria Ferriz (AA Catalunya) 11'12"
Laia Calderon (CA Gavá) 11'31"
Amal Essaryati (UA Terrassa) 12'03"
10a Ona Dalmau (Avinent Manresa) 12'31"
 
Sub10 masculi 1K
Marti Calatayud (Runners El Vendrell) 5'57"
Jaume Riera (CA Canaletes) 6'37"
Arnau Rovira (Avinent Manresa) 6'40"
4rt Eric Sorroche (Avinent Manresa) 6'40"
 
Sub10 femení 1K
Jana Peralta (AA Catalunya) 5'58"
Gisela Andres (CA Mollet) 6'31"
Iona Fernández (Dinami-k CA Vilanova) 6'37"
6a Martina Piña (Avinent Manresa) 7'44"

Arxivat a: ESPORTS   ATLETISME  




 
Escriu la teva opinió
Nom:
Opinió:
Escriu el resultat de 3+2 (en xifra):




El BAXI Manresa comença la segona volta de la lligueta BCL a la pista del Torun
Manresa s'endinsa de ple al Nadal
L'ANTIC proposa una trobada per passar balanç
Premis 'Viu la Pedra Seca'
 
redaccio@manresadiari.cat | Qui som| Avís Legal |
Pompeu Fabra, 7-13, 08240-Manresa | Tel.: 93 872 53 53

Altres mitjans del grup:
   
 
[Web creada per Duma Interactiva ]